देश यसरी चल्छ सरकार ?

छोरो केही गर्ने हुटहुटी बोकेर खाडी धाउँछ।बाउआमा हस्पिटलको बेडमा हुँदा हातमा पोइसा थमाएर सामाजिक अभियन्ताले सञ्जालिकरण गर्छ यता युवालाई देशमा फर्किने प्रसव जस्तै पीडाको चित्कारले बर्बरआउछ। उता भाई १८ साल पुगे भन्दै राहदानी विभाग र बजारको गल्ली धाउँछ।

सडककोअबस्था उही छ,छातीमा कात्रो ओढेर मृत्युलाईलाई गिज्याउँछ । पार्टीका प्रचा गाउँ गाउँ पुग्छ, रुकुमको दूरदराजमा पूस्तक कहिले पुग्छ? जनता रोटीको लागि आन्दोलन गर्छ,नेता केक खाउ भन्छ।यो तालले देशको बिकाश कहीले हुन्छ?जता त्यतै दलालको बिगबिगी भो।मर्दा,पर्दा नव समाजसेवी मुखौटाको प्रचार भो।

समस्या जहाँको त्यहीँ छ,कसैले कसैको कुरा सुन्दैन स्वेच्छाचारी भयो। एक घर एक नेता र सामाजिक अभियन्ता हाम्रो साझा कार्यक्रम भयो। पार्टी सिद्धान्त केही था छैन, नेतृत्वको आदेश स्विकार्नु शिवाय आर्को विकल्प छैन। कुन बिप्लब कुन बुर्जुवा सालाखाला छन्।टालाटुली बाटलुली ब्यूरोक्रेसी छन्। पेशागत हकहितको लागि शिक्षकले पनि संगठन बनाएका छन्। १ वर्ष पढाएर विद्यार्थी अनुत्तीर्ण हुदानी,मेरो अनुभव भन्दै छाती फुकाएका छ।

शिक्षा स्वास्थ्य सबैमा निजीकरण भयो। भुइँमान्छेहरुलाई इलाजको भीग माग्नु पर्छ।नेतालाई सिंगापुर,थाइटल्याण्ड र बैङ्ककको शैयामा क्या गजब छ।मेरो देशमा चलेको रोजगार वैदेशिक रोजगार हो। राजनितिको झोला झाम्टा नफुट्ने भयो।राजनितीमात पैसाले लड्ने ब्यवस्था छँदै थियो। मानवीय संवेदनामा पनि पैसाकै चलखेल भो।म,तिमी र तिम्रो परिवारको अलमल भो,फेरि राजनीति तिग्रम्बाजी हो।

देश यसरी चल्छ सरकार ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार